Sondaj online fermieri

Comisia Europeană a lansat, în 7 martie 2024, un sondaj online pentru a colecta direct opiniile fermierilor europeni cu privire la povara procedurilor și regulilor referitoare la sprijinul financiar acordat în cadrul Politicii Agricole Comune, precum si cu privire la alte reguli referitoare la sectorul agroalimentar din Uniunea Europeană. Întrebările urmăresc să colecteze punctele de vedere și opiniile fermierilor despre modul în care sunt implementate Politica Agricola Comună și politicile asociate.

Sondajul online este disponibil în toate limbile europene accesând următorul link, ce poate fi completat până la data de 8 aprilie:

Pentru a asigura o mai bună reprezentativitate a opiniilor, Comisia Europeană își propune să obțină o participare cât mai largă a fermierilor la sondaj.

Va mulțumim anticipat,

Cu stimă,